abinecie. Zabiegami, które wykonuje dentysta, jest plombowanie zębów, leczenie kanałowe czyli endodoncja, czyszczenie kamienia nazębnego, piaskowanie zębów, a także ich usuwanie. Ten ostatni zabieg na pewno tym, do którego nikomu z nas się nie spieszy, ale czasami jest tak, że mimo wszystko trzeba go wykonać, jeśli urosły nam zęby mądrości i nie da się ich zaplombować. Jeśli jesteśmy w takiej sytuacji, nasz dentysta skieruje nas na wykonanie zdjęcia panoramicznego, dzięki któremu będzie można wykonać zabieg usunięcia zęba. Gdy nasz dentysta jest jednocześnie chirurgiem szczękowym, ten zabieg zostanie wykonany w jego gabinecie. Jeśli tak nie jest, zostaniemy skierowani do innego specjalisty, gdzie usuniemy nasze ósemki. Niemniej jednak o zęby trzeba dbać, aby nie musieć zbyt wcześnie usuwać żadnego z nich.
Nie wahaj się zapytać o wykształcenie
Usuwanie zębów zwykłych i złożonych, usuwanie zębów mądrości, leczenie ropni i flegmony, operacje korygujące anomalie szczękowo-twarzowe, usuwanie nowotworów jamy ustnej, przygotowanie jamy ustnej przed wszczepieniem implantów, leczenie protetyczne i ortodontyczne, chirurgia periodontologiczna - to nie jest pełna lista zabiegów, które wykonuje chirurg stomatolog.
Stomatologia
Jeśli masz do poddania się chirurgicznego leczenia stomatologicznego, pierwszą rzeczą do rozważenia jest wybór dobrego dentysty i jest to sprawa, która powinna być traktowana z wielką ostrożnością. W końcu operacja, bez względu na to, jak skomplikowana, jest poważnym zabiegiem. W celu uzyskania wysokiej jakości rezultatu, bez komplikacji, należy zwrócić się do profesjonalisty.
Endodoncja
Doświadczenie i reputacja. Nie wahaj się zapytać o wykształcenie i doświadczenie specjalisty. Poszukaj jego recenzji w Internecie, przejrzyj książkę z recenzjami, która jest dostępna dla kliniki. Porozmawiaj z osobami, które były bezpośrednio leczone przez specjalistę.
Dentysta
Obecność zaświadczeń o uczestnictwie chirurga w różnych kursach, konferencjach itp. pozwoli zorientować się, czy chirurg jest na bieżąco z nowoczesnymi technikami i technologiami leczenia (w chirurgii rozwijają się one w szybkim tempie). Uznanie dla lekarza na arenie międzynarodowej mówi samo za siebie.
Faktem natomiast jest że ząb po
Endodoncja jest tzw. leczeniem kanałowym. Wyczyszczeniem z kanałów korzeniowych zęba wszelkich zanieczyszczeń. Zwykle jest on uznawany za bardzo nieprzyjemny i długi. Jak jednak jest naprawdę? Co jest mitem, a co faktem?
Owszem, jest to leczenie skomplikowane, z czym wiąże się też ryzyko wielu niepowodzeń. Stąd wszelkie mity na ten temat. Chyba największy z nich dotyczy bólu - dzięki szerokiej gamie znieczuleń, którymi działa stomatologia, pacjent może siedzieć w fotelu spokojnie. Druga kwestia narosła po publikacji filmu na ten temat. Otóż - czy leczenie kanałowe jest kancerogenne - to mit. Endodoncja nie ma nic wspólnego z nowotworem.
Faktem natomiast jest, że ząb po takim leczeniu jest zębem martwym (był nim już wcześniej) oraz, że po wszystkim jest bardziej kruchy - ząb jest martwy, więc nie ulega procesom odżywczym.
Nie więc co się przejmować, kiedy za drzwiami czeka na nas dentysta, każdy przechodził takie leczenie zapewne kilka razy w swoim życiu. Dzięki rozwojowi informacji, może być ono przyjemniejsze, ponieważ odchodzi dużo strachu, który może przyczynić się do odczuć bólowych.